REZULTATE OLIMPIADA DE LIMBA ȘI LITERATURA ROMÂNĂ

ETAPA LOCALĂ – 22 FEBRUARIE 2020

Nr. crt. Numele şi prenumele elevului Școala de proveniență Secțiunea A (Limba și literatura română) Clasa Numele profesorului îndrumător Punctaj
1 Baciu Martina Elisa Școala Gimnazială Frumoasa A a V-a Prof.Prisecaru Luminița 60p
2 Bucur Radu Școala Gimnazială „George Enescu” Moinești A a V-a Pistol Alina 53p
5 Ciubotaru Maria Școala Gimnazială Ștefan Luchian Moinești A a V-a Onofrei Lenuța 93p
6 CUCU PATRICIA-NICOLA SCOALA GIMNAZIALA SOLONT A a V a GRIGORAS EMILIA 70p
7 Iojă Andreea Valentina Școala Gimnazială Frumoasa A a V-a Prof.Prisecaru Luminița 86p
8 Ivașcu Cătălina Școala Gimnazială Ștefan Luchian Moinești A a V-a Turcu Marta 86p
9 Konț Ioan Alexandru Școala Gimnazială Ștefan Luchian Moinești A a V-a Onofrei Lenuța 86p
10 Lupașcu Ștefania Școala Gimnazială „George Enescu” Moinești A a V-a Enea Gina 75p
11 MUNTEANU DRAGOȘ IOAN ȘCOALA GIMNAZIALĂ ”ȘTEFAN CEL MARE” ZEMEȘ A A V-A MĂRIAN DANIELA 70p
12 Parfeni Andreea Sc. Gimn. ,,Tristan Tzara” Moinesti A a V-a Romanescu Elena-Laura 86p
13 Petre Rareș-Ștefan Școala Gimnazială ,,Al. Sever” Moinești A a V-a Pleșcău Ramona 55p
14 POPA-ISCU MARTA ȘCOALA GIMNAZIALĂ”GENERAL NICOLAE ȘOVA” PODURI A a V-a GRECU ROXANA-DANIELA 71p
Nr. crt. Numele şi prenumele elevului Școala de proveniență Secțiunea A (Limba și literatura română) Clasa Numele profesorului îndrumător Punctaj
1 Baciu Alexandra Școala Gimnazială ,,Al. Sever” Moinești A a VI-a Pleșcău Ramona 72p
2 Baciu Diana Școala Gimnazială „George Enescu” Moinești A VI Enea Gina 87.5p
3 Dăscălescu Mihaela Ștefania Școala Gimnazială Stefan cel Mare Zemeș, structura Bolătău A A VI-A Pavel Mădălina 66.5p
5 Lăcătuşu Daria Şcoala Gimnazială Pîrjol A a VI-a Sandu Valentina 45p
6 Mariș Nectaria Școala Gimnazială Ștefan Luchian Moinești A a VI-a Turcu Marta 86 p
7 Munteanu Miruna Sc. Gimn. ,,Tristan Tzara” Moinesti A a VI-a Romanescu Elena-Laura 85p
8 Prăjecu Patricia Școala Gimnazială Ștefan Luchian Moinești A a VI-a Turcu Marta 85.5p
9 Vascan Alexia Școala Gimnazială „George Enescu” Moinești A VI Oniga Roxana 65p
Nr. crt. Numele şi prenumele elevului Școala de proveniență Secțiunea A (Limba și literatura română) Clasa Numele profesorului îndrumător Puncatj
1 Bârgăoanu Cosmina Școala Gimnazială Măgirești A a VII a Drăgan Cristina 95p
2 DUMITRU ELENA-MIHAELA ȘCOALA GIMNAZIALĂ”GENERAL NICOLAE ȘOVA” PODURI A a VII-a CIOSU ELENA 65p
3 Frățilă Paula-Cristina Școala Gimnazială ,,Al. Sever” Moinești A a VII-a Pleșcău Ramona 80p
4 Ilisei Radu Ștefan Școala Gimnazială Ștefan Luchian Moinești A a VII-a Onofrei Lenuța 70p
5 Juncu Ioana Sc. Gimn. ,,Tristan Tzara” Moinesti A a VII-a Raileanu Adina 60p
6 LACATUSU DANIEL SCOALA GIMNAZIALA SOLONT A a VII a GRIGORAS EMILIA 85p
7 Laslău Roxana Şcoala Gimnazială Pîrjol-structura Pustiana A a VII-a Laslău Monica-Ramona 85p
8 Niculescu Maria Școala Gimnazială Ștefan Luchian Moinești A a VII-a Turcu Marta 85p
9 NISTOR MARIA ALEXANDRA ȘCOALA GIMNAZIALĂ ”ȘTEFAN CEL MARE” ZEMEȘ A A VII-A MĂRIAN DANIELA 80p
10 Petrea Andrei Școala Gimnazială Măgirești A a VII a  Drăgan Cristina 60p
11 Pruteanu Ioana Școala Gimnazială „George Enescu” Moinești A a VII-a Pistol Alina 70p
12 Stoica Simina Școala Gimnazială Ștefan Luchian Moinești A a VII-a Turcu Marta 70p
13 TERIȘ LARISA-IOANA ȘCOALA GIMNAZIALĂ”GENERAL NICOLAE ȘOVA” PODURI A a VII-a GRECU ROXANA-DANIELA 70p

Nr. crt. Numele şi prenumele elevului Școala de proveniență Secțiunea A (Limba și literatura română) Clasa Numele profesorului îndrumător Punctaj
1 Albert Ana Școala Gimnazială Măgirești A a VIII a Drăgan Cristina 77p
2 Beța Emilia Andreea Școala Gimnazială Frumoasa A a VIII-a Prisecaru Luminița 92p
3 BURLISEL MIRUNA MARIA SCOALA GIMNAZIALA STRUGARI A a VIII-a BUJOR MIHAELA 56p
4 Coșa Daria Ștefania Școala Gimnazială Ștefan Luchian Moinești A a VIII-a Turcu Marta 85p
5 Comănescu Alexandra Sc. Gimn. ,,Tristan Tzara” Moinesti A a VIII-a Raileanu Adina 60p
6 Lazarovici Șerban Școala Gimnazială „George Enescu” Moinești A a VIII-a Enea Gina 76p
7 Matei Bianca-Elena Școala Gimnazială ,,Al. Sever” Moinești A a VIII-a A Pleșcău Ramona 90p
8 Neacșu Codrin Școala Gimnazială Ștefan Luchian Moinești A a VIII-a Turcu Marta 90p
9 Petre Alexandra-Andreea Școala Gimnazială ,,Al. Sever” Moinești A a VIII-a A Pleșcău Ramona 75p
10 PUȘCALAU DELIA-COSTINA SCOALA GIMNAZIALA SOLONT A a VIII a GRIGORAS EMILIA 87p
11 ȘOVA BOGDAN ȘCOALA GIMNAZIALĂ”GENERAL NICOLAE ȘOVA” PODURI A a VIII-a GRECU ROXANA-DANIELA 82p
12 Șugăr Mara Școala Gimnazială „George Enescu” Moinești A a VIII-a Enea Gina 69p
13 Ulea Andreea Școala Gimnazială „George Enescu” Moinești A a VIII-a Enea Gina 85p
Nr. crt. Numele şi prenumele elevului Școala de proveniență Secțiunea B (Lectura ca abilitate de viață) Nivelul Clasa Numele profesorului îndrumător Punctaj
1 Adochiței Ioana Școala Gimnazială „George Enescu” Moinești B 1 V Pistol Alina 85p
2 Bocănescu Antonia Scoala Gimnazială ,,Tristan Tzara” Moineşti B 1 a V-a Romănescu Elena-Laura 90p
3 Candit Bianca Școala Gimnazială „George Enescu” Moinești B 1 VI Enea Gina 92p
4 DUDAU ANDRA-MIRUNA SCOALA GIMNAZIALA SOLONT B 1 a V a GRIGORAS EMILIA 44p
5 EDUARD CRÂNCĂIALĂ ȘCOALA GIMNAZIALĂ ”ȘTEFAN CEL MARE” ZEMEȘ B 1 A VI-A TURCU MARIA-MAGDALENA 89p
6 Ghineț Ruxandra Școala Gimnazială „George Enescu” Moinești B 1 V Enea Gina 85p
7 IOJĂ ANDREEA ȘCOALA GIMNAZIALĂ”GENERAL NICOLAE ȘOVA” PODURI B 1 a VI-a CIOSU ELENA 67p
8 Manea Darius Școala Gimnazială „George Enescu” Moinești B 1 VI Oniga Roxana 80,5p
9 POPA-ISCU MARIA ȘCOALA GIMNAZIALĂ”GENERAL NICOLAE ȘOVA” PODURI B 1 a V-a GRECU ROXANA-DANIELA 61p
10 ROTARU IOANA MARIA ȘCOALA GIMNAZIALĂ ”ȘTEFAN CEL MARE” ZEMEȘ B 1 A V-A TURCU MARIA-MAGDALENA 88p
12 Rotilă Andreea Tereza Sc. Gimn. ,,Tristan Tzara” Moinesti B 1 a V-a Raileanu Adina 90p
13 Timaru Daria Şcoala Gimnazială Pîrjol-structura Pustiana B 1 a V-a Laslău Monica-Ramona 51p